субота, 22 жовтня 2016 р.

Урок математики



Тема уроку. Складання таблиці ділення на 2. Задачі на ділення.
Мета уроку. Формувати в учнів поняття, що зв'язок між діями множення і   ділення є основою складання таблиць ділення;
                      виробити вміння складати таблиці ділення на 2;
                      вправляти учнів у розв’язуванні прикладів і задач на ділення.
                      Розвивати пам'ять, увагу.
                      Виховувати любов до рідної природи, птахів.
                      Виховувати доброту.
Обладнання уроку. Числові картки, таблиця з завданням на усний рахунок, таблиця з круговими прикладами, таблиці множення і ділення на 2, малюнок птахів.
Тип уроку. Комбінований.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Всі мерщій сідайте, діти.
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
Руку вчасно підіймати.
І щоб не було мороки
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І урок розпочинаєм.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1.     перевірити складені учнями приклади.
2.     Перевірка розв’язання задачі.
Скільки туристів було у чотирьох малих наметах?
Скільки всього туристів було у наметах?
3.     Робота в парах.(Таблиця 1)
Із прикладів на множення складіть приклади на ділення.
ІІІ. Усний рахунок.
Діти, у нас сьогодні на уроці будуть гості. А хто це, ви самі дізнаєтесь, коли розв’яжете приклади. (Таблиця 2)
10- И    14- К    17- Н    21- С    27- Ч
2∙ 7 + 7 = 21 С
2∙ 3 + 4 = 10 И
2∙ 9 – 1 = 17 Н
2∙ 6 – 2 = 10 И
2∙ 5 + 17 = 27 Ч
2∙ 4 + 6 = 14 К
2∙ 8 – 6 = 10 И
Промінець рум’янить личка.
В шибку стукають синички.
Ці синички-жартівнички
Вже летять до годівнички.
( На дошці малюнок синичок).
Так, це синички - невеличкі, пташки жовтогруді.Прилетіли до нашої годівнички, бо знають, що другокласники – друзі птахів, не дадуть їм загинути з голоду. А що ви покладете синичкам у годівницю? (Технологія «Мікрофон»)
Синички полюбляють насіння льону, несолоне сало, насіння гарбузів та кавунів.
Насипайте в годівнички
Крихіт хліба чи пшона,
І пташина кожна вдячно
Борг поверне вам сповна.
Бо пташки – це наші друзі,
Як настануть теплі дні,
Цілі дні вони працюють
Без спочинку в вихідні.
Та наші гості цікавляться як навчаються хлопчики і дівчатка. Вони невпевнені, що ви знаєте таблицю множення числа 2. Але це ж не так, правда? Давайте їх у цьому переконаємо, зігравши у гру. (Таблиця 3)
Якщо відповідь неправильна плескаємо в долоні, якщо правильна – сидимо тихо.
ІV. Каліграфічна хвилинка.
Діти в зошитах записують число 41.
V. Складання таблиці ділення на 2.
Із кожного прикладу з таблиці множення числа 2 учні разом з учителем складають приклади ділення на 2. Таким чином одержують таблицю ділення на 2.(Таблиця 4)
VІ. Розв’язування прикладів №659.
Як по - різному можна прочитати приклад 16∙ 2 + 8 ?
Приклад розв’язується учнем біля дошки, використовуючи щойно складену таблицю ділення на 2.
Решту прикладів учні розв’язують з коментуванням.
VІІ. Фізкультхвилинка.
Ви прекрасно потрудились,
Та, напевно, вже стомились.
А щоб сили відновити
Ану, славні дітлахи,
Станьмо струнко, мов грибки.
Руки вгору піднімайте
Ними добре помахайте.
А тепер їх опустіть,
Головою покрутіть.
Ніжками потупотіть.
А тепер всі руки в боки
І зробіть аж три підскоки.
Ну, то як, вже відпочили?
То ж скоріше вже до діла.
VІІІ. Розв’язування задач.
Розв’язування задачі № 660(1)
1.     Первинне ознайомлення з задачею.
2.     Аналіз задачі.
3.     Скільки було маринаду? (10 л) Що з ним робили? (Розливали в банки)У скільки банок розливали маринад?  (У дві банки) Як розливали маринад? (Порівну) Що це значить? (Що в першій і в дугій банці маринаду однакова кількість)
Прочитайте питання задачі. (Скільки літрів маринаду в кожній банці?) А як інакше можна сформулювати питання задачі? (Скільки літрів маринаду в одній банці?) Якою дією розв’язується задача? (Діленням)
Розвязок записується вчителем на дошці, а учні записують в зошит.
ІХ. Закріплення вивченого.
На дошці таблиця з круговими прикладами.

18: 2 + 84 = 93
93 – 27 = 66
(66 – 39) – 25 = 2
2∙ 7 + 19 = 33
33 – 23 = 10
10: 2 + 13 = 18

Весною і влітку у наших садах
Клюватиме птаство шкідливих комах.
Від гусені злої врятує сади –
Щоб ми з вами їли такі ось плоди.

Х. Домашнє завдання. № 662, № 663.
ХІ. Підсумок уроку.
Що ви вивчили на році?
Чим був цікавий урок?
Що сподобалося найбільше?


Таблиця 1


1 варіант

2∙ 7 = 14
2∙ 4 = 8


2 варіант

2∙ 3 = 6
2∙ 8 = 16
 
Таблиця 2



10 – И   14 – К     17 – Н      21 – С     27 – Ч  


2∙ 7 + 7
2∙ 3 + 4
2∙ 9 – 1
2∙ 6 – 2
2∙ 5 + 17
2∙ 4 + 6
2∙ 8 – 6



Таблиця 3



2∙ 7 = 15
2∙ 2 = 4
2∙ 3 = 7
2∙ 8 = 15
2∙ 9 = 18
2∙ 4 = 9
2∙ 5 = 10
2∙ 6 = 11


Таблиця 4



4 : 2 = 2
6 : 2 = 3
8 : 2 = 4
10 : 2 = 5
12 : 2 = 6
14 : 2 = 7
16 : 2 = 7
18 : 2 = 9

Немає коментарів:

Дописати коментар